Ana içeriğe atla

Otomatik Katılım
Planı

exclude

Neden Otomatik Katılım Planı?

QNB Sigorta Otomatik Katılım Planlarına dahil olarak, geleceğinizi güvence altına almanız artık çok kolay.

QNB Sigorta Otomatik Katılım Planları ile bireysel emekliliğiniz için birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Ödediğiniz her katkı payının %25’i kadar Devlet Katkısı alırsınız (çalışanın bireysel sözleşmesi varsa Devlet Katkısı limiti, Otomatik Katılım sözleşmesi için ayrı olacaktır.) Devlet Katkısı ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Cayma/çıkış hakkını kullanmadığınız takdirde, sisteme girişte bir defaya mahsus olmak üzere 1.000 TL tutarında ilave Devlet Katkısından faydalanırsınız.

Sistemde kalıp emeklilik hakkını kullanırsanız ve hesabınızdaki birikimi en az 10 yıl boyunca, düzenli gelir olarak almayı tercih ederseniz, birikiminizin %5’i kadar ek Devlet Katkısı ödemesine hak kazanırsınız.

Otomatik katılım sistemi kapsamında sunulan emeklilik planlarında, emeklilik şirketlerince fon işletim gideri kesintisi dışında başka bir kesinti yansıtılmaz.

Dilediğiniz zaman katkı payı ödemelerinize ara verebilirsiniz.

QNB Sigorta Finans Otomatik Katılım A Planı

Planlar Kapsamında 
Sunulan Fonlar

Fonların içeriğine ilişkin özet bilgi

Yıllık Fon Toplam Gider Kesintisi(%)

Katkı Payı Fon Dağılım Oranı

QNB Sigorta Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. Katılım Standart EYFFon portföyü ağırlıklı olarak TL cinsinden ihraç edilen faizsiz borçlanma araçlarına, gelir ortaklığı senetleri ve kira sertifikaları ile sınırlı oranda da değişen piyasa koşullarına göre katılım bankacılığına uygun hisse senetlerine yatırarak hem sermaye kazancı hem de kar payı geliri elde etmeyi hedefleyen bir fondur. Fonun temel yönetim stratejisi, riski dağıtmak amacıyla dengeli ve düşük-orta risk düzeyinde bir portföy dağılımı oluşturmaktır.% 1.09%100
QNB Sigorta Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.Katılım Başlangıç EYFFon portföyünün tamamının en az yüzde altmışı Türk Lirası cinsinden katılma hesabında olmak üzere, kalanı vaad sözleşmelerinde, Türk Lirası cinsinden Müsteşarlıkça ihraç edilen 180 gün vadeli veya vadesine azami 180 gün kalmış gelir ortaklığı senetleri ve kira sertifikalarında yatırıma yönlendirilir.%1.09%100

QNB Sigorta Finans Otomatik Katılım B Planı

Planlar Kapsamında
Sunulan Fonlar

Fonun içeriğine ilişkin özet bilgi

Yıllık Fon Toplam Gider Kesintisi(%)

Katkı Payı Fon Dağılım Oranı

QNB Sigorta Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. Başlangıç EYFFon portföyünün yüzde altmışı, Türk Lirası cinsinden mevduat veya katılma hesabında; en az yüzde yirmisi Müsteşarlıkça ihraç edilen Türk Lirası cinsinden 180 gün vadeli veya vadesine azami 180 gün kalmış borçlanma araçlarında, gelir ortaklığı senetleri veya kira sertifikalarında, kalanı ters repoda, Takasbank ve/veya yurtiçi organize para piyasası işlemlerinde, vaad sözleşmelerinde yatırıma yönlendirilir.%1.09%100

Otomatik Katılım Birikim Simulasyonu

Sisteme Giriş Yaşı25 Yaş35 Yaş40 Yaş
Ödenecek Min. Aylık Katkı Payı Tutarı60 TL100 TL150 TL
Katılımcı Birikim Değeri (net)36,286.04 TL34,829.54TL36,834.44 TL
Devlet Katkı Payı Birikim Değeri (net)13,594.77 TL11,701.46 TL11,649.82 TL
Emeklilik Durumundaki Birikim (net)49,880.81 TL46,531.00 TL48,484.26 TL
Yıllık Sigortası Alınması Durumundaki Birikim (net)52,374.85 TL48,857.55 TL50,908.47 TL

Bu tabloda katkı payı tutarınızın emeklilik dönemine kadar 0% oranında artacağı ve tablodaki hesaplamaların enflasyonun etkisinden arındırılması için enflasyonun sıfır olacağı varsayılmıştır.

Vergi hesaplamalarında kullanılan parametreler 2016 yılı için geçerlidir. Asgari ücret 2017 yılı ilk altı ay için 1.647 TL ve ikinci altı ay için 1.647 TL olarak kullanılmıştır.

Muhtemel Brüt Getiri Oranı %4 olarak varsayılmıştır.

Yılık gelir ürünü en az 10 yıllık olarak seçildiği varsayılmıştır.

Müşteri Yorumlarımız

Bugünü yaşayanların sigorta şirketi.

 

xcsc

QNB Sigorta'nın katkılarıyla hayatınıza fayda katan bir portal.