Ana içeriğe atla

Depremden Etkilenen Sigortalılarımız İçin Özel Uygulamalarımız

exclude

Değerli Müşterilerimiz,

Ülkemizi derinden sarsan deprem nedeniyle büyük üzüntü içindeyiz.
Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Hepimize geçmiş olsun.
Depremden etkilenen sigortalılarımız için özel uygulamalarımız şu şekildedir:


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Müşterilerimiz

SGK Anlaşmalı Hastanelerden sağlık hizmeti almaya kesintisiz devam edebilmeniz için; bu dönemde süresi dolan bireysel poliçeleriniz ilk prim tahsilatı 8 Mayıs 2023'te yapılacak şekilde aksi talep edilmediği sürece, otomatik olarak yenilenmektedir.

Deprem ile bağlantılı anlaşmalı/anlaşmasız kurum sağlık tazminat talepleri öncelikli olarak değerlendirilerek hızla dönüş yapılmaktadır.

Online Psikolog/Online Doktor hizmetlerimizin** hizmet saatleri artırılmıştır. 15 Mayıs 2023 tarihine kadar bu hizmetlerden limitsiz kullanım hakkıyla faydalanmak mümkün olacaktır


Ferdi Kaza ve Hayat Sigortası Müşterilerimiz

6 Şubat - 8 Mayıs tarihleri arasında yenilenecek poliçelerinizin tahsilat işlemleri yaşanan deprem felaketi nedeniyle tarafımızca durdurulmuştur. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına süresi dolan/dolacak olan yenilemeli düzenlenen poliçeleriniz, ilk prim tahsilatı 8 Mayıs 2023'te yapılacak şekilde otomatik olarak yenilenmiştir/yenilenecektir.

Primlerinizin tahsil edilememesi durumundaki iptal süresi, bir hak kaybına uğramamanız adına herhangi bir ücret talep edilmeksizin ilk ödenmemiş taksit tarihiniz göz önüne alınarak 8 Mayıs 2023 tarihine kadar uzatılmıştır.

Poliçeniz, mevcut poliçe vadesi dolmuş olsa da 8 Mayıs 2023 tarihine kadar 'aktif' olarak değerlendirilip tazminat talepleri işleme alınacaktır.


Kredili Hayat Sigortası Müşterilerimiz

Primlerinizin tahsil edilememesi durumundaki iptal süresi, bir hak kaybına uğramamanız adına herhangi bir ücret talep edilmeksizin ilk ödenmemiş taksit tarihiniz göz önüne alınarak 8 Mayıs 2023 tarihine kadar uzatılmıştır.

Poliçeniz, mevcut poliçe vadesi dolmuş olsa da bağlı olduğu kredinin ötelenmiş vadesine kadar 'aktif' olarak değerlendirilip tazminat talepleri işleme alınacaktır.

*Yukarıda yer alan uygulamalar, ikamet adresi Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ olan sigortalılarımız için geçerlidir.
**Online Sağlık Hizmetlerinden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası ve 7/24 Sağlıklı Hayat Ferdi Kaza Sigortası sahibi müşterilerimizi faydalanabilmektedir.