Ana içeriğe atla

QNB Sigorta, 2022 Faaliyet Raporu ile LACP’den Ödüllerle Döndü

23 Ekim 2023

QNB Logo

QNB Sigorta, 2022 yılı Faaliyet Raporu ile dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformları arasında yer alan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP)’nde sigortacılık kategorisinde Platinum ödüle layık görüldü. Yanı sıra rapor, EMEA Bölgesi’nin (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) En Yaratıcı Raporu ödülünün de sahibi olurken Türkiye’nin de en iyi ilk 20 raporu arasında gösterildi.

Sağlık, hayat ve bireysel emeklilik sigortası branşlarında sürdürdüğü sigortacılık faaliyetleri ile bireylerin sadece zor günlerinde değil hayatları boyunca yanlarında olmayı hedefleyen QNB Sigorta, uluslararası alandaki prestijli endekslerde başarılı çalışmalarıyla ismini duyurmaya devam ediyor. 

QNB Sigorta, 2022 yılındaki çalışmalarını içeren Faaliyet Raporu ile dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformları arasında yer alan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP – League of American Communications Professionals) tarafından sigortacılık kategorisinde Platinum, EMEA Bölgesi’nin En Yaratıcı Raporu kategorisinde ise Gold ödüle layık görüldü.
Her yıl dünyanın önde gelen şirketlerine ait faaliyet raporlarını ilk izlenim, rapor kapağı, hissedarlara mektup, rapor anlatım dili, rapor finansalları, yaratıcılık, mesaj açıklığı ve bilgi erişimi kriterlerini dikkate alarak değerlendiren LACP tarafından 100 üzerinden 99 puan alan rapor, EMEA bölgesinde 10. Sırada yer alırken Türkiye’de ise en iyi ilk 20 rapor arasında gösterildi.


QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. Hakkında:

2007 yılında Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik A.Ş adı ile kurulan şirket, 4 Haziran 2023 tarihinde Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank’ın yüzde 100 iştiraki olarak QNB Sigorta ismiyle faaliyetlerine devam etmeye başlamıştır. Yeni yapılanmasıyla QNB Finansbank'ın gücünü de arkasına alan QNB Sigorta, sigortacılık sektöründe daha etkin adımlar atmayı hedefliyor.

“QNB Sigorta Hayat Boyu Yanında” söylemiyle şirket; sağlık, hayat ve bireysel emeklilik sigortası branşlarında bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir. Şirket “QNB Sigorta, sadece yarın değil şimdi iyi ol, bugün iyi hisset diye var” mesajıyla sadece sigorta teminatlarının talep edildiği zamanlarda değil, önlem almak istenilen tüm anlarda müşterilerinin yanında olacağını vurgulayarak çalışmalarına devam etmektedir. QNB Sigorta, yüzde 67 oranında kadın istihdamı ile sigorta sektöründe kadının güçlendirilmesi konusunda önemli çalışmalara imza atıyor.

Daha fazla bilgi edinmek için qnbsigorta.com’u ziyaret edebilir ya da 0850 222 0 860 numaralı QNB Sigorta Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için;

Communication Partner
Elif Özcan / Marka Direktörü
elifozcan@cpartner.com.tr - 0 850 333 65 10 - 0 533 707 64 33