Ana içeriğe atla

QNB Sigorta Çalışanları, Depremzede Çocuklar İçin Bağış Topladı

06 Temmuz 2023

QNB Logo

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank çatısı altında faaliyet gösteren QNB Sigorta, deprem felaketinden etkilenen afet bölgelerine destek vermeye devam ediyor. QNB Sigorta, gönüllü çalışanları ile Tele Satış kanalı üzerinden yaptığı sigorta ürünü satışlarını depremzede çocukların eğitimi için Darüşşafaka’ya bağışladı.

QNB Sigorta, 11 ili etkileyen depremlerin ardından afet bölgelerine destek vermek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, Tele Satış ekiplerinin katılımıyla bir gönüllülük kampanyası hayata geçirdi. Proje kapsamında Tele Satış ekipleri gönüllü olarak sigorta ürünü satışı yaptı. Bu satışlardan elde edilen gelirin tamamı depremzede çocukların eğitimi için Darüşşafaka’ya bağışlandı.

Kampanyaya, 75 Tele Satış Danışmanı ve 4 Tele Satış Yöneticisi olmak üzere 79 QNB Sigorta çalışanı, çalışma günleri ve saatleri dışında gönüllü olarak katılım gösterdi. Deprem felaketinden etkilenen çocukların eğitimine destek olmak amacıyla satılan her poliçenin bir yıllık toplam prim tutarı bağışa dönüştürüldü. 

QNB Sigorta, Deprem Bölgelerine Yardımlarını Sürdürüyor

4 Haziran 2023 tarihinden itibaren yeni ismi QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik ile faaliyetlerine devam eden Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, Şubat ayındaki deprem felaketinin ilk günlerinde ilgili kurum ve kuruluşlara aktarılmak üzere ayni ve maddi yardımlar gerçekleştirmiş; sigorta ürünleri taksitlerini 6 ay öteleyerek poliçelerin iptal statüsüne çekilmemesi için hızlı aksiyonlar almıştı. Yanı sıra birkaç ay içinde, afet bölgelerindeki finans, bankacılık ve sigortacılık öğrencilerine destek vermek üzere Geleceğe Değer Sigortacılık Akademisi’ni hayata geçirdi. 11 ilin üniversite öğrencisi gençlerine yönelik hazırlanan sertifikalı staj programı ile; sigortacılıktan liderliğe, yatırımdan finansa geniş bir yelpazede eğitim fırsatı sunuldu. Her biri alanında uzman akademisyenler tarafından verilen ve toplam 17 gün süren derslerin ardından bu süreçte başarı gösteren öğrenciler kontenjanlar dahilinde sigorta şirketinde yaz stajı imkanı elde edebiliyor.


QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. Hakkında:

QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş, 4 Temmuz 2007 tarihinde Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. adı ile kuruldu. 2020 tarihinden itibaren ise Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismiyle operasyonlarını sürdüren şirket, 4 Haziran 2023 tarihinde Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank’ın yüzde 100 iştiraki olarak QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. ismiyle faaliyetlerine devam etmeye başladı.  Yeni yapılanmasıyla QNB Finansbank'ın gücünü de arkasına alan QNB Sigorta, sigortacılık sektöründe daha etkin adımlar atmayı hedefliyor.

“QNB Sigorta Seninle, Hayat Boyu Birlikte” söylemiyle şirket; sağlık, hayat ve bireysel emeklilik sigortası branşlarında bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir. Şirket “QNB Sigorta, sadece yarın değil şimdi iyi ol, bugün iyi hisset diye var” mesajıyla sadece sigorta teminatlarının talep edildiği zamanlarda değil, önlem almak istenilen tüm anlarda müşterilerinin yanında olacağını vurgulayarak çalışmalarına devam etmektedir. QNB Sigorta, yüzde 67 oranında kadın istihdamı ile sigorta sektöründe kadının güçlendirilmesi konusunda önemli çalışmalara imza atıyor.

Daha fazla bilgi edinmek için qnbsigorta.com’u ziyaret edebilir ya da 0850 222 0 860 numaralı QNB Sigorta Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için;

Communication Partner
Elif Özcan / Marka Direktörü
elifozcan@cpartner.com.tr - 0 850 333 65 10 - 0 533 707 64 33