Ana içeriğe atla
Hayat Sigortası

Uzun Süreli
Hayat Sigortası

Uzun Süreli Hayat Sigortası

Neden Uzun Süreli Hayat Sigortası?

Uzun Süreli Hayat Sigortası vefat ve maluliyet teminatları ile sigortalıyı güvence altına alan, uzun süreli hayat sigortası ürünüdür.

Vefat durumunda ailenize ve sevdiklerinize toplu para ödemesi yapar.

Kaza sonucu daimi maluliyet durumunda maddi güvence sağlar.

Bu maddi desteği fatura, kira, kredi gibi tüm masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz

Teminatlar

Sigorta primi; sigortalının yaşı, teminat tutarı, teminat yapısı ve ödeme periyoduna göre belirlenmektedir. Teminatlar ve prim para cinsi TL’dir. Sigorta primi; sigorta başlangıcında peşin (tek ödeme) ya da ilk yıl içerisinde 12 eşit taksitte (kredi kartının mail order işlemine açık olmasına halinde) veya tercih edilen teminat yapısına göre aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık taksitler ile QNB Finansbank nezdinde bulunan hesaptan ya da kredi kartından tahsil edilir.

icon
Vefat Teminatı

Sigorta süresi içinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan vefat teminatı tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmediyseniz yasal varislerinize ödenir.

icon
Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda (FKSGŞ) tanımlanan bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren iki yıl içinde daimi olarak malul kalması halinde tıbbi tedavisinin sona ermesinin ve daimi maluliyetin tespitinin ardından poliçede belirlenen daimi maluliyet tazminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında belirtilen oranlar dahilinde hesaplanır, FKSGŞ’de yer almayan oranlar için ise Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik ekinde yer alan, sağlık kurulu raporundaki kazaya ilişkin engel oranı dikkate alınır. Bir kaza, vefat ve daimi maluliyet tazminatına aynı zamanda hak kazandırmaz. Ancak daimi maluliyet tazminatı ödenmiş bulunan sigorta ilişkisinin sigortalısı, kazanın oluş tarihinden itibaren bir sene içinde ve bu kaza sebebiyle vefat ettiği takdirde hak sahiplerine, ödenmiş bulunan daimi maluliyet tazminatı ile vefat tazminatı arasındaki fark ödenir.
 

*Teminat detayları ve teminata hak kazanma şartları ile ilgili bilgi almak için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Teminat detayları ve istisnalar ilgili sigorta genel ve özel şartlarında belirlenmiştir.

**Uzun Süreli Hayat Sigortası ile ilgili Genel Şartlara buradan ulaşabilirsiniz.
 

Merak Ettikleriniz

Aklınıza takılan bir şey mi var? Sıkça sorulan sorulara göz atın.

 

18-63 yaş aralığında olan herkes bu ürüne sahip olabilir. Sigortalı yaşı ve sigorta süresinin toplamı 65’i geçmemelidir.

Sigorta ürünü uzun süreli ve yıllar itibarıyla azalan teminatlı olup sigorta süresi 2 - 47 yıl arasında seçilebilir.

Müşteri Yorumlarımız

Bugünü yaşayanların sigorta şirketi.

Diğer Hayat Sigortası Ürünlerimiz

Sağlığınızı veya geleceğinizi güvence altına almak için diğer ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.

Akıllı Hayat Ürün Kartı

Akıllı Hayat Sigortası Plus

Akıllı Hayat Ürün Kartı

Akıllı Hayat Sigortası

Bütçeme Destek Ürün Kartı

Bütçeme Destek Hayat Sigortası

Benim Seçimim Hayat Sigortası

Benim Seçimim Hayat Sigortası

 

xcsc

QNB Sigorta'nın katkılarıyla hayatınıza fayda katan bir portal.