Ana içeriğe atla

Otomatik Katılım Kapsamında İşten Ayrılma Sonrası Doğan Haklar

exclude

Otomatik Katılım kapsamında katılım sertifikası sahibi iseniz, işten ayrılma bildiriminin yapıldığı tarihi müteakip on işgünü içinde;

  1. Belirlediğiniz tutarda katkı payını dışardan ödeyerek sertfikayı devam ettirebilirsiniz.
  2. Emeklilik Gözetim Merkezi’nin web sitesinde (https://www.egm.org.tr/) bulunan sistemden sertifika detayını inceleyerek birikim ve varsa devlet katkısı hesabında bulunan tutarları görebilirsiniz.
  3. Sistemde başka bir sertifika sahibi iseniz, biriken tutarları diğer sertfikanıza aktarabilirsiniz. Aktarımın gerçekleşmesi için talebin, aktarım yapılması istenen sertifikanın bulunduğu şirkete iletilmesi gerekmektedir.
  4. Yeni işyerinde Kanunun ek 2nci maddesi kapsamında sunulan bir plan bulunması halinde, birikim ve varsa devlet katkısı hesabında bulunan tutarları yeni işyerinde açılan sertifikaya aktarabilirsiniz. Bu aktarımın gerçekleşmesi için talebin, aktarım yapılacak sertifikanın bulunduğu şirkete iletilmesi gerekmektedir.
  5. İşten ayrılma bildiriminin iletildiği tarihi izleyen ayın sonuna kadar herhangi bir talepte bulunulmaz ise, sertifika askıya alınır.
    Sertifikayı sonlandırabililirsiniz.

Haklarınız ile ilgili sorularınız için 0850 222 0 860 numaralı Müşteri Destek Hattı aracılığıyla iletişime geçebilir, info@qnbsigorta.com adresine mail atabilirsiniz.