Ana içeriğe atla

Reasürans

Reasürans, sigorta şirketlerinin sigorta faaliyetleri ile üzerlerine aldıkları riskleri bu riskleri üstlenecek başka şirketlere (reasürans şirketlerine) tamamen veya kısmen devrederek yükümlülüklerini paylaşmasıdır.

exclude

Reasürans

Reasürans, sigorta şirketlerinin sigorta faaliyetleri ile üzerlerine aldıkları riskleri bu riskleri üstlenecek başka şirketlere (reasürans şirketlerine) tamamen veya kısmen devrederek yükümlülüklerini paylaşmasıdır. Bu şekilde sigorta şirketleri sundukları güvenceyi genişletme imkanına sahip olmaktadırlar.

QNB Sigorta, hayat ve kaza branşındaki sigortalarının reasürans işlemlerinde Swiss Re ve BNP Paribas Cardif ile çalışmaktadır.

Reasürörlerimizle yıllık olarak yaptığımız reasürans anlaşmaları sayesinde hayat sigortaları ve kaza branşında geniş kapsamlı güvenceler vermekteyiz.

Reasürörlerimiz hem ülkemizde hem de yurt dışında tanınan ve güvenilen, köklü geçmişe sahip, güçlü sermayeli kuruluşlardır. Reasürörlerimizin yurt dışındaki bağımsız uluslararası derecelendirme kuruluşları tarafından yüksek derecelerle değerlendirilmekte olup rating notları şu şekildedir;

Şirket AdıKredi Derecelendirme NotuWeb Sitesi
Swiss ReA.M. Best : A+ Güçlü,
S&P: AA- Güçlü
www.swissre.com