Ana içeriğe atla
Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık
Sigortası

tamamlayici_saglik_sigortasi

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüz, QNB Sigorta ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerde ve diğer özel sağlık kurumlarında hiçbir ek ücret* ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlar.

Poliçe süresi içerisinde ihtiyacınız olan her an, sağlık harcamalarınızı özel ve genel şartlar dahilinde karşılayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, yatarak ve ayakta tedavi teminatının yanı sıra Tamamlayıcı Yaşam Paketi ile sunduğu ücretsiz hizmetler sayesinde sağlık giderlerini azaltmanıza da yardımcı olur.

Siz de QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sağlık sorunu yaşadığınız anda ülke genelinde yaygın anlaşmalı kurum ağımızda bulunan özel hastaneler ve diğer özel sağlık kurumlarında ek ücret* ödemeden sağlık hizmeti alabilir, muayene ve tedavi harcamalarında endişelerinizi ortadan kaldırarak, ihtiyaç duyacağınız her an yanınızda olan bir sağlık sigortasına sahip olabilirsiniz.

Geniş kapsamlı anlaşmalı kurum ağı ile ihtiyacınız olan her an prestijli özel hastaneler ve diğer özel sağlık kurumlarında hiçbir ek ücret* ödemeden muayene ve tedavi olabilirsiniz.

QNB Sigorta ile anlaşması olmayıp Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında Yatarak Tedavi Teminatı kapsamında alınan hizmetler için yaptığınız ödemeler, ilgili evrakların QNB Sigorta’ya iletilmesi durumunda poliçe özel şartları ve limitleriniz dahilinde değerlendirilir.

Yatarak ve Ayakta Tedavi Teminatı ile hastalık ve/veya kaza hallerinde tanı ve tedavi süreçlerinde maddi güvence sağlar

Poliçenizi 3 yıl boyunca kesintisiz yenilerseniz, yapılacak risk değerlendirmesinin sonucuna göre ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanabilirsiniz.

İlk kez QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'na sahip olanlara %10 hoş geldin indirimi fırsatı sunar.

Aile üyelerinizle birlikte poliçe sahibi olmanız halinde %10 aile indiriminden faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Yaşam Paketi ile Check-up, Diş ve Göz Sağlığı, Online Doktor, Online Psikolog, Online Pedagog, Online Diyetisyen ve Acil Kara Ambulansı hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Ödenen sigorta primlerini, gelir vergisi beyannamesi veya ücret bordrosunda gider göstererek limitler dahilinde %40’a kadar vergi avantajından faydalanabilirsiniz.

*Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki muayene işlemlerinde sigortalı tarafından ödenmesi zorunlu olan ve devlete ödenen katkı payı tutarı hariçtir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Ücretsiz Tamamlayıcı Yaşam Paketi’ndeki Hizmetler

Her yıl 1 kez ücretsiz check-up hizmetinden yararlanabilirsiniz.

7 gün 24 saat uzman doktorlarla online olarak 15’er dakikalık sınırsız sayıda ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Poliçe süresince uzman psikologlara 4 kez, 15'er dakikalık online seanslarla ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

Poliçe süresince uzman diyetisyenler ile 4 kez online olarak ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Ücretsiz olarak yılda 2 kere diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği ve tek diş röntgeni ile yılda 1 kere tek diş dolgu hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz göz sağlığı hizmetlerinden poliçe süresince yılda 2 kez faydalanabilirsiniz.

Poliçe süresince acil durumlarda ücretsiz kara ambulansı hizmetiyle en yakın hastaneye kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Poliçe süresince QNB Sigortalı çocuğunuz için uzman pedagoglara 4 kez, 15'er dakikalık online seanslarla ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

Teminatlar

QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile yalnızca Yatarak Tedavi Teminatını seçebileceğiniz gibi Yatarak ve Ayakta Tedavi Teminatını içerecek şekilde de sigortanızı oluşturabilirsiniz.

icon
Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta Tedavi Teminatı Ayakta tedavi kapsamında bir yıl boyunca 10 adet muayene hakkı bulunmaktadır.

icon
Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedaviler kapsamındaki tüm işlemler ile ayakta veya yatarak olmasına bakılmaksızın tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili giderler, sigorta kapsamına dahil olunduktan 3 ay sonra kapsama alınır.

Teminatlar Yatarak Tedavİ Yatarak + Ayakta Tedavİ Eko Plan (Yatarak + Ayakta Tedavi)
Doktor Muayene - 10 Adet 10 Adet
Ameliyat Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Hastane Tedavi Giderleri Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Küçük Müdahale Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Laboratuvar Tetkikleri - 10 Adet 10 Adet
Kemoterapi- Radyoterapi Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Oda Giderleri- Refakatçi Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Diyaliz Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Özellikli Tıbbi Malzeme 30.000 TL 30.000 TL 30.000 TL
Suni Uzuv 30.000 TL 30.000 TL 30.000 TL
Acil Kara Ambulansı Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Röntgen - 10 Adet 10 Adet
İleri Tanı - 10 Adet 10 Adet
Fizik Tedavi - 30 Seans 30 Seans
Anlaşmalı Kurumlar Tüm Anlaşmalı Kurumlar Tüm Anlaşmalı Kurumlar Tüm Anlaşmalı Kurumlar
Ücretsiz Hizmetler Diş Sağlığı, Check Up, Online Doktor Görüşmesi, Online Psikolog Görüşmesi, Online Pedagog Görüşmesi, Online Diyetisyen Görüşmesi, Göz Sağlığı Paketi, Acil Kara Ambulansı

Devamını Gör
Devamını Gör

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

 • Poliçeniz, prim tahsilatı yapıldığı an itibarıyla aktifleşir.
 • Poliçenizde yer alan teminat bilgilerinizi size e-posta ile ilettiğimiz poliçenizden ya da QNB Sigorta Mobil'den kontrol edebilirsiniz.
 • Ayakta ve yatarak tedavi teminatlarınız kapsamında muayene ve tedavi hizmeti alabileceğiniz güncel anlaşmalı kurumlar listesine web sitemiz ya da QNB Sigorta Mobil üzerinden Anlaşmalı Kurumlar sayfamızda yer alan ilgili kurumların iletişim bilgilerine ulaşarak randevunuzu alabilirsiniz.

 

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanmanız için herhangi bir kart ya da poliçe numarası vb. bilgiler gerekli değildir.
 • TCKN/Mavi Kart bilginizi banko görevlisine iletmeniz durumunda QNB Sigorta provizyon sistemi üzerinden provizyon talebi yapılmaktadır.
 • Provizyon değerlendirmesi yapılarak değerlendirme sonucu banko görevlisi tarafından direkt olarak, ayrıca SMS ile size bildirilir.
 • Provizyon değerlendirmesi sırasında gerekli görüldüğü durumlarda ek bilgi/belgeler istenebilir.

 • Yatarak tedavi teminatlarınız kapsamında, geri ödeme talep etmek için 0850 222 0 860 numaralı QNB Sigorta Çağrı Merkezi’ni arayarak başvuru yapabilirsiniz.
 • Geri ödeme talepleri poliçede yer alan ilgili limitler ve poliçe şartları dahilinde değerlendirilir ve sonuç bildirilir.

 • Kalan haklarınızı ve teminat bilgilerinizi ücretsiz indirip kullanabileceğiniz QNB Sigorta Mobil'den takip edebilirsiniz.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında ücretsiz olarak sunulan;
 • Online Doktor, Online Psikolog ve Online Diyetisyen hizmetlerinden QNB Sigorta Mobil'den veya qnbsigorta.com/online-doktor adresinden giriş yaparak faydalanabilirsiniz.
 • Check-up, Diş ve Göz Sağlığı Paketi’nin geçerli olduğu sağlık kurumlarına ulaşmak ve randevu talebini oluşturmak için 0850 222 0 860 numaralı QNB Sigorta Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz

Aklınıza takılan bir şey mi var? Sıkça sorulan sorulara göz atın.

QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile yatarak tedavi olmayı gerektiren daha büyük tedavi giderlerini güvence altına almak için sadece Yatarak Tedavi teminatını kapsayan Plan 1’i veya ayakta tedavi giderlerinin de kapsama alınması için Yatarak ve Ayakta Tedavi teminatlarının birlikte sunulduğu Plan 2’yi tercih edebilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızın anlaşmalı sağlık kurumu ağında değişiklik yaparak belirli illere özel olarak sunulan, bütçenize uygun EKO Plan alternatifini de değerlendirebilirsiniz.

EKO Plan; Ankara, Bursa, Diyarbakır, İzmir, Kocaeli, Samsun ve Trabzon illerinde ikamet eden sigortalılarımızın Plan 1 ve Plan 2 kapsamında sunulan anlaşmalı sağlık kurumu ağından belirli kurumları hariç tutarak poliçelerini daha ekonomik hale getirebildiği sağlık planıdır. EKO Plan kapsamında Yatarak ve Ayakta Tedavi teminatları birlikte sunulmaktadır.

Poliçenin 3 yıl boyunca kesintisiz yenilenmesi durumunda yapılacak risk değerlendirmesinin sonucuna göre ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanılabilir. Ömür boyu yenileme garantisi kazanmış sigortalıların poliçeleri sigortalının aksi talebi olmadığı sürece tüm hakları korunarak yenilenir. Ömür Boyu Yenileme Garantisi alan poliçelerin yenilemesinde teminat eksiltilemez, limitler düşürülemez, istisna / muafiyet ve ek prim uygulaması yapılamaz.

Sigorta süresi 1 yıldır.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, *0 ile 60 yaş aralığındaki kişiler sigorta sahibi olabilmektedir.

*Yeni doğan kişilerin poliçeye dahil edilmesi için en az 14 günlük olmaları beklenmektedir.

Prim tutarı, sigortalının cinsiyetine, yaşına ve yaşadığı şehre göre farklılık göstermektedir.


İlgili Dokümanlar

İlgili dökümanları pdf olarak aşağıdan indirebilirsiniz.
 

Teklif almak ister 
misiniz?

CAPTCHA

Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

warninig

0-60 yaş aralığındakiler faydalanabilir.

Ya da istersen
HEMEN TEKLİF AL

Müşteri Yorumlarımız

Bugünü yaşayanların sigorta şirketi.