Ana içeriğe atla

İnsan ve Kültür

exclude

İnsan ve Kültür Yaklaşımımız

QNB Sigorta’da çalışanlarımıza önem verir, potansiyellerini fark etmeleri ve en iyisini başarmaları için onları destekler, değerlerimizle uyumlu yüksek performans kültürünü yaygınlaştırırız. Bu stratejiyi takip ederken gelişim odağı ve iş birliği becerisi yüksek, çevik organizasyon yapısına uyum sağlayabilen, ortak kurum kültürünü benimsemeye açık ekipler yaratmak yapı taşlarımızı oluşturur. Bu odağı ve “Birlikte En İyiye’’ söylemimizi güçlendiren vizyon ve misyonumuzla, hayatlara dokunma şirket stratejisi çerçevesinde; çalışanlarımızın ihtiyaçlarını daha hızlı, efektif, aynı zamanda QNB Sigorta yapı ve kültürüne özgü şekillendirilmiş çözümlerle karşılayabilmek adına İnsan ve Kültür anlayışımızla çalışmalarımızı sürdürürüz.

İnsan ve Kültür Uygulamamız

En iyi aday ve çalışan deneyimi yaratma hedefimizle çıktığımız QNB sigorta yolculuğumuzda İnsan ve Kültür uygulamalarımız; yeteneği çekme, tutundurma ve geliştirme felsefesi üzerine konumlanmıştır. Hislere dokunan, azimli, tutkulu ve yenilikçi çalışanların yer aldığı QNB Sigorta’da 6 değerimizi (insana, güvene, yeniliğe, işbirliğine, amaca ve geleceğe değer) yolculuğumuzun kutup yıldızı olarak görür;

  • Adayları mevcut nitelikleri ile şirket ihtiyaçlarının örtüştüğü işe alım politikası izler,
  • Çalışanlar arasında adaletli yaklaşımı benimser,
  • Performansı karşılık açık iletişim platformu ile değerlendirir, ve bu değerlendirme sonuçlarına bağlı olarak eğitim, kariyer ve ödüllendirme uygulamalarının devreye alırız.

Öğrenme ve Gelişim Fırsatları

İnsana yatırımın önemine inanan QNB Sigorta’da, ana felsefemiz sürekli gelişim üzerine yapılandırılmıştır. Şirketimizin vizyon, misyon ve değerlerini benimseyen insan kaynağımızı elimizde tutmak, çalışma arkadaşlarımızın mevcut rollerinde başarılı olmalarını sağlamak ve onları gelecek rollerine hazırlamak konusu insan ve kültür olarak en önemli önceliğimizdir. Bu amaca hizmet etmek üzere oluşturduğumuz performans yönetim sistemimiz, eğitim ve gelişim faaliyetlerimiz, çalışan bağlılığına ilişkin yaptığımız çalışmalar ve çeşitli İK projeleri sürekli gelişim ve etkinlik artışı sağlamak adına kurgulanmış süreçlerdir. Bu kurgulanmış entegre insan kaynakları süreçlerinin yönetimi ile hem çalışanlarımızın kişisel gelişimi sağlanmakta hem de şirketimizin stratejisine ve kurumsal gelişimine olanak sağlanmaktadır. 

QNB Sigorta'nın eğitim yaklaşımı sürekli öğrenme modeli üzerine kurulmuştur. Amacımız şirketimizde göreve başlayan her bireyin, bizimle geçirdiği ilk dakikadan başlayarak ihtiyaç duyabileceği her türlü bilgiye istediği zaman, en uygun araç ve yöntemlerle erişebilmesini sağlamaktır. İnsan ve Kültür Kaynakları ekibi tüm güncel uygulamaları, sektörümüz ve iş alanımız ile ilgili her türlü yeniliği çalışanlarımıza anında ulaştırmak için çalışır. Şirket çalışanlarımızın kariyer ve bireysel gelişimleri dahil olduğumuz global yapıda doğacak olan fırsatlarda, şirket içerisindeki kariyer yapımız çerçevesinde yürüyebilecekleri kariyer yollarında doğacak olan ihtiyaçları çerçevesinde eğitimlerle desteklenmektedir. Yıllık eğitim planlarımız klasik eğitim yaklaşımına değil, tüm çalışanların, şirketin, süreçlerin dolayısıyla bütünün gelişimine odaklanan öğrenen organizasyon modeline göre yapılır. Çalışanlarımız gerek mesleki, gerek kişisel gelişimleri için gerekli olan eğitimleri yıl boyunca alır, diledikleri programlara katılım talep ederek, dahil olurlar. Tüm ekibimiz QNB Sigorta Akademi ile şirketimizin bilgi hazinesine istedikleri her an internete erişim sağlayabildikleri her türlü cihazdan ulaşabilmektedir.

İş Fırsatları ve Başvuru Yöntemleri

Şirketimizdeki açık pozisyonlarımızı kariyer.net ve linkedin adreslerinden takip edebilirsiniz. Hedef ve yetkinliklerinize uygun bir pozisyon bulunmaması durumunda çalışmak istediğiniz alanı belirten bir ön yazı ile birlikte özgeçmişinizi isealim@qnbsigorta.com adresine gönderebilirsiniz. Özgeçmişini gönderen adaylarla uygun pozisyon olduğu durumlarda irtibat kurulmaktadır.

Staj İmkanları

Şirketimizde son sınıf ticaret lisesi öğrencileri ile üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine, İstanbul’daki Genel Müdürlük birimlerimizde staj imkanı tanınmaktadır. Staj başvuruları için özgeçmişinizi staj_basvuru@qnbsigorta.com adresine gönderebilirsiniz.