Ana içeriğe atla

Kariyer Yönetimi

Şirketimizdeki mevcut yeteneğin belirlenmesi, geliştirilmesi ve şirketimiz bünyesinde tutulması İnsan Kaynakları politikamızın bir gereğidir

exclude

Kariyer Yönetimi

Şirketimizdeki mevcut yeteneğin belirlenmesi, geliştirilmesi ve şirketimiz bünyesinde tutulması İnsan Kaynakları politikamızın bir gereğidir. Bu doğrultuda, mevcut rollerin şirket bünyesinden tamamlanması önceliğimizdir.

Yüksek performans gösteren ve yetenekli çalışanlarımızı tespit etmek, gelişimlerine katkıda bulunmak ve bu kişileri liderlik rollerine hazırlamak üzere “Yetenek Yönetimi” programları yürütüyoruz. Çalışanlarımızın, bu programlara katılabilmek için belli performans kriterlerini sağlaması ve düzenlenen “Ölçme ve Değerlendirme Merkezi” çalışmalarında başarılı olmaları beklenir. “Yetenek Yönetimi” programına dahil olan çalışanlar yönetici geliştirme eğitimlerinden faydalanır, yönetim projelerine aktif olarak katılarak gelecekte karşılarına çıkabilecek yeni kariyer olanakları için desteklenir.


Organizasyonel Yapılanma

Telesatış Kanalı, Banka Satış Kanalı, Direkt Satış Kanalı ve Genel Müdürlük kariyer yönetim süreci olmak üzere kariyer yönetim sistemi çatısı altında 4 farklı yapılanmamız bulunuyor.

Tele Satış Kanalı

Tele Satış Kanalı yetenek yönetimi programları kapsamında; gerçekleştirilen ölçme değerlendirme merkezi uygulamalarıyla yönetici aday havuzları oluşturuyoruz ve yüksek performanslı çalışanlarımıza ara terfi imkanı sunan kıdemlilik sınavları düzenliyoruz.


Genel Müdürlük

Genel Müdürlük kariyer yönetimi ve planı Towers Watson iş birliği ile “Şeffaf Kariyer” adıyla hayata geçti. Projenin temel felsefesi sonuçlara değer katan çalışanlarımızın iyi yaptıkları işlerde değer üretmeye devam etmeleri ve bireysel katkı sağladıkları alanlarda gelişim fırsatları yaratmaktır. “Şeffaf Kariyer” projesiyle; kariyer gelişiminde yöneticilik kadar bireysel katkı rollerine de aynı fırsatları sunmayı hedefliyoruz. Bu yapı çalışanlarımıza sadece dikey ya da bantlar arası değil, aynı zamanda yatay ve seviyeler arası geçiş yapmalarına imkan tanıyor. Genel Müdürlük çalışanlarımızı bir üst seviyedeki roller, kurum ve sektörel ihtiyaçlarımız doğrultusunda sertifikasyon, teknik ve yetkinlik bazlı yerel ve global eğitim programlarına katılmaları yönünde destekliyoruz.


Banka Satış Kanalı ve Direkt Satış Kanalı

Banka Satış Kanalı ve Direkt Satış Kanalı, QNB Sigorta çalışanlarımızın büyük bir bölümünü temsil ediyor. Satış organizasyonumuzu geleceğe taşımak, çalışan bağlılığını arttırmak ve çalışanlarımıza kariyer fırsatı sunmak adına yıl içinde düzenli olarak ölçme değerlendirme merkezi uygulamaları ve kıdemlilik sınavları düzenliyoruz. Kanal içindeki tüm ilerlemeler havuz yetenek yönetimi programları aracılığıyla sağlanıyor.

QNB Sigorta İnsan Kaynakları ve QNB Sigorta liderleri, QNB Sigorta’daki yolculuğuna başlayan tüm çalışanlara kariyer adımlarında yol gösterici olurlar. QNB Sigorta’daki tüm çalışanlar yıl içinde yöneticileri ile Bireysel Gelişim ve Kariyer görüşmeleri yapmakta; bu görüşmeler sayesinde çalışanlar kendi gelişimlerinin sorumluluklarını anlayarak o yılki gelişim yolculuklarını planlayabilmektedirler. Ayrıca dikeyde veya yatayda nasıl bir kariyer yolculuğunun kendileri için uygun olacağına kolaylıkla karar verebilirler.


İnsan ve Kültür Yaklaşımımız

QNB Sigorta’da çalışanlarımıza önem verir, potansiyellerini fark etmeleri ve en iyisini başarmaları için onları destekler, değerlerimizle uyumlu yüksek performans kültürünü yaygınlaştırırız. Bu stratejiyi takip ederken gelişim odağı ve iş birliği becerisi yüksek, çevik organizasyon yapısına uyum sağlayabilen, ortak kurum kültürünü benimsemeye açık ekipler yaratmak yapı taşlarımızı oluşturur. Bu odağı ve “Birlikte En İyiye’’ söylemimizi güçlendiren vizyon ve misyonumuzla, hayatlara dokunma şirket stratejisi çerçevesinde; çalışanlarımızın ihtiyaçlarını daha hızlı, efektif, aynı zamanda QNB Sigorta yapı ve kültürüne özgü şekillendirilmiş çözümlerle karşılayabilmek adına İnsan ve Kültür anlayışımızla çalışmalarımızı sürdürürüz.


İnsan ve Kültür Uygulamamız

En iyi aday ve çalışan deneyimi yaratma hedefimizle çıktığımız QNB sigorta yolculuğumuzda İnsan ve Kültür uygulamalarımız; yeteneği çekme, tutundurma ve geliştirme felsefesi üzerine konumlanmıştır. Hislere dokunan, azimli, tutkulu ve yenilikçi çalışanların yer aldığı QNB Sigorta’da 6 değerimizi (insana, güvene, yeniliğe, işbirliğine, amaca ve geleceğe değer) yolculuğumuzun kutup yıldızı olarak görür;

  • Adayları mevcut nitelikleri ile şirket ihtiyaçlarının örtüştüğü işe alım politikası izler,
  • Çalışanlar arasında adaletli yaklaşımı benimser,
  • Performansı karşılık açık iletişim platformu ile değerlendirir, ve bu değerlendirme sonuçlarına bağlı olarak eğitim, kariyer ve ödüllendirme uygulamalarının devreye alırız.

Öğrenme ve Gelişim Fırsatları

İnsana yatırımın önemine inanan QNB Sigorta’da, ana felsefemiz sürekli gelişim üzerine yapılandırılmıştır. Şirketimizin vizyon, misyon ve değerlerini benimseyen insan kaynağımızı elimizde tutmak, çalışma arkadaşlarımızın mevcut rollerinde başarılı olmalarını sağlamak ve onları gelecek rollerine hazırlamak konusu insan ve kültür olarak en önemli önceliğimizdir. Bu amaca hizmet etmek üzere oluşturduğumuz performans yönetim sistemimiz, eğitim ve gelişim faaliyetlerimiz, çalışan bağlılığına ilişkin yaptığımız çalışmalar ve çeşitli İK projeleri sürekli gelişim ve etkinlik artışı sağlamak adına kurgulanmış süreçlerdir. Bu kurgulanmış entegre insan kaynakları süreçlerinin yönetimi ile hem çalışanlarımızın kişisel gelişimi sağlanmakta hem de şirketimizin stratejisine ve kurumsal gelişimine olanak sağlanmaktadır. 

QNB Sigorta'nın eğitim yaklaşımı sürekli öğrenme modeli üzerine kurulmuştur. Amacımız şirketimizde göreve başlayan her bireyin, bizimle geçirdiği ilk dakikadan başlayarak ihtiyaç duyabileceği her türlü bilgiye istediği zaman, en uygun araç ve yöntemlerle erişebilmesini sağlamaktır. İnsan ve Kültür Kaynakları ekibi tüm güncel uygulamaları, sektörümüz ve iş alanımız ile ilgili her türlü yeniliği çalışanlarımıza anında ulaştırmak için çalışır. Şirket çalışanlarımızın kariyer ve bireysel gelişimleri dahil olduğumuz global yapıda doğacak olan fırsatlarda, şirket içerisindeki kariyer yapımız çerçevesinde yürüyebilecekleri kariyer yollarında doğacak olan ihtiyaçları çerçevesinde eğitimlerle desteklenmektedir. Yıllık eğitim planlarımız klasik eğitim yaklaşımına değil, tüm çalışanların, şirketin, süreçlerin dolayısıyla bütünün gelişimine odaklanan öğrenen organizasyon modeline göre yapılır. Çalışanlarımız gerek mesleki, gerek kişisel gelişimleri için gerekli olan eğitimleri yıl boyunca alır, diledikleri programlara katılım talep ederek, dahil olurlar. Tüm ekibimiz QNB Sigorta Akademi ile şirketimizin bilgi hazinesine istedikleri her an internete erişim sağlayabildikleri her türlü cihazdan ulaşabilmektedir.


İş Fırsatları ve Başvuru Yöntemleri

Şirketimizdeki açık pozisyonlarımızı kariyer.net ve linkedin adreslerinden takip edebilirsiniz. Hedef ve yetkinliklerinize uygun bir pozisyon bulunmaması durumunda çalışmak istediğiniz alanı belirten bir ön yazı ile birlikte özgeçmişinizi isealim@qnbsigorta.com adresine gönderebilirsiniz. Özgeçmişini gönderen adaylarla uygun pozisyon olduğu durumlarda irtibat kurulmaktadır.


Staj İmkanları

Şirketimizde son sınıf ticaret lisesi öğrencileri ile üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine, İstanbul’daki Genel Müdürlük birimlerimizde staj imkanı tanınmaktadır. Staj başvuruları için özgeçmişinizi staj_basvuru@qnbsigorta.com adresine gönderebilirsiniz.