Ana içeriğe atla

Tazminat İşlemleri

QNB Sigorta olarak, sizin için her zaman en iyi hizmeti ve çözümü yaratmayı hedefliyoruz. Tazminat işlemlerinizi kolaylaştırabilmek amacıyla süreci en yalın ve anlaşılır haliyle sizin için özetledik. Tazminat talebiniz olması durumunda izlemeniz gereken yolu ve iletmeniz gereken dokümanları aşağıda bulabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Tazminat İşlemleri

Anlaşmalı Sağlık Kurumları

Anlaşmalı Özel Sağlık Kurumlarında, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından anlaşmalı olarak kabul edilen kadrolu doktorlar tarafından gerçekleştirilen ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında olan sağlık giderlerine ait SGK fark tutarı için, poliçe özel şartları ve poliçede yer alan ilgili teminat limit ve ödeme oranı doğrultusunda Anlaşmalı Sağlık Kurumuna Sigortacı tarafından ödeme yapılacağına dair provizyon verilir. Provizyonunuz onaylandığında SMS ile tarafınıza bilgi verilir. Sigortalı tarafından sadece SGK katkı payı ve varsa poliçe kapsamı dışında kalan tutar ödenir.

Anlaşmasız Sağlık Kurumları

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından anlaşmalı olarak kabul edilen ancak, QNB Sigorta ile anlaşmalı olmayan sağlık kurumlarına başvurulması durumunda sigortalının ödediği sağlık giderlerine yönelik gerekli değerlendirmenin yapılabilmesi için aşağıdaki evrakların QNB Sigorta’ya gönderilmesi gerekmektedir.

Tazminat Durumunda Ne Yapmalıyım?
1
Bize Ulaşın

0850 222 0860 numaralı QNB Sigorta Müşteri Hizmetleri’ni arayın ve bildirimde bulunun.

2
Talep Edilen Dökümanları Teslim Edin

Gerekli evrakları ve iletişim bilgilerinizi eksiksiz olarak şirket adresimize ulaştırın.

3
Talebinizi Takip Edin

Tazminat talebinizi, QNB Sigorta Müşteri Hizmetleri'ni arayarak takip edebilirsiniz.

Tazminat talebiniz şirketimize ulaştıktan sonra değerlendirmeye alınacak olup tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Talebinizin hızlı bir şekilde sonuçlandırılabilmesi için tazminat talebinize konu tazminat talebi için gerekli belgelerinizi ve iletişim bilgilerinizi tam ve eksiksiz olarak göndermeniz gerekmektedir.

Tazminat Talebi İçin Gerekli Belgeler

Tazminat türüne göre gönderilmesi gereken belgeler:

 1. Tazminat Talep Formu, örnek belge için tıklayın.
 2. Tedavi masrafına ilişkin fatura / faturalar
 3. Ödeme tutarı 185.000 TL üzeri olan sağlık tazminat dosyaları için; sigortalı ve sigorta ettirene ait nüfus cüzdan fotokopileri (Her birinin üzerinde meslek, adres, telefon bilgileri ile 3 adet ıslak imza bulunmalıdır.)

 1. Epikriz (çıkış özeti) raporu
 2. Özel sağlık sigortası hasta bilgi formu
 3. Ayrıntılı ameliyat raporu (parça alınmışsa patoloji sonuç raporu dahil)
 4. Gerekli görüldüğünde müşahede dosyası, trafik kazası tespit tutanağı, adli rapor, adli tutanak, alkol raporu, olay yeri inceleme raporları, sigortalı beyanı
 5. Genel Sağlık Sigortası kapsamında yapılan tazminat ödemesine ait SGK tarafından onaylanan tutarı gösteren belge ve ayrıntılı işlem dökümü (tıbbi malzeme faturaları için zorunlu değildir.)
 6. Yatışa ilişkin tüm tahlil ve radyoloji raporları
 7. Ayrıntılı fatura dökümü
 8. Gerekli görüldüğü takdirde, tazminat talebinin sonuçlandırılması için bu belgelerin dışında da ek belge talep edilebilmektedir.

 1. Epikriz (çıkış özeti) raporu
 2. Özel sağlık sigortası hasta bilgi formu
 3. Gerekli görüldüğünde müşahede dosyası, trafik kazası tespit tutanağı, adli rapor, adli tutanak, alkol raporu, olay yeri inceleme raporları, sigortalı beyan
 4. Genel Sağlık Sigortası kapsamında yapılan tazminat ödemesine ait SGK tarafından onaylanan tutarı gösteren belge ve ayrıntılı işlem dökümü (tıbbi malzeme faturaları için zorunlu değildir.)
 5. Yatışa ilişkin tüm tahlil ve radyoloji raporları
 6. Ayrıntılı fatura dökümü
 7. Gerekli görüldüğü takdirde, tazminat talebinin sonuçlandırılması için bu belgelerin dışında da ek belge talep edilebilmektedir.